19 spillere udtaget til kampen mod Göteborg

Kategorier


Moberg Karlsson spiller i morgen overfor sine gamle holdkammerater – foto: boesenfoto.dk

19 spillere udtaget til kampen mod Göteborg

FC Nordsjælland spiller første træningskamp i morgen lørdag kl.14.00 i Sverige mod IFK Göteborg.

Truppen til det opgør er udtaget, og mens 4 af klubbens spillere er med U/21-landsholdet i Tyrkier og andre bliver sparet i opstarten, giver det mulighed for at se flere af de unge talentfulde U/19-spillere an. Derudover deltager den hollandske midtbanespiller Hans Mulder også i kampen. Der er mulighed for at streame kampen for 99 svenske kroner, du kan læse mere om dette HER. FC Nordsjælland live twetter også fra kampen på klubbens officielle Twitter-profil. Og ellers vil der være mulighed for at læse referat og reaktioner på fcn.dk senere lørdag aften og i løbet af søndagen. Truppen til kampen mod IFK Göteborg lørdag den 24. januar kl.14.00: David Jensen
Alex Runarsson
Mario Ticinovic
Patrick Mtiliga
Nicklas Mouritsen
Mathias Hebo
Martin Vingaard
Joshua John
Gudjón Baldvinsson
David Moberg Karlsson
Oliver Thychosen
Mikkel Jensen
Kristian Lindberg
Johannes Ritter
Hans Mulder
Christian Køhler (U/19)
Viktor Tranberg (U/19)
Souheib Dhaflaoui (U/19)
Adnan Mohammed (U/19)