Program for jubilæumskampen

Kategorier


Kom og vær med til at fejre 10 års jubilæet i Farum Park.

Program for jubilæumskampen

På fredag d. 26. juli kl. 19:00 åbner FC Nordsjælland sæsonen i Farum Park med en jubilæumskamp mod Viborg FF. Der er masser af gode ting på programmet, hvor vi blandt andet vil præsentere 10 koryfæer fra klubbens første 10 år i Superligaen.

Vi tænder for både grill, musik og stemning allerede kl. 16:30, og flere af klubbens partnere sætter flotte præmier på højkant i dagens konkurrencer. Ungerne kan hygge sig på hoppeborgene, i rutchebanerne og med Soccerama, ligesom både unge og voksne kan teste sig selv af på Bungee-run banen. Kl 18:30 skal de danske vicemestre have sejrs-vognen på sporet, når de gamle kendinge fra Viborg FF stiller op til kamp. Jubilæumskamp og sæsonpremiere i Farum Park FC Nordsjælland – Viborg FF
Fredag d. 26. juli kl. 18:30 Program for dagen

  • 16:30: Grill, fadøl, sodavand, musik og kagemænd i solen. FCN Baren åbner udendørs. Masser af aktiviteter i området omkring stadion: Bl.a. hoppeborge, rutchebaner, bungee-run og soccerama.
  • 17:30: Sportsdirektør Jan Laursen kigger forbi FCN Baren og fortæller om dagens kamp
  • 17:30: Portene og boderne i Farum Park åbner
  • 17:50: FCN-spillerne på banen til præsentation og opvarmning
  • 18:20: Æresrunde med FSN-klubberne Farum BK, Måløv Boldklub, Lundegaarden og Allerød
  • 18:30: Kick off: FC Nordsjælland – Viborg FF
  • Pause: FCN Profiler gennem årene. Byd velkommen til repræsentanter for alle 10 FCN-sæsoner. Stor konkurrence om signerede Select-bolde, Diadora-støvler, 10×10 kasser Faxe Kondi og 10 gavekort á 500 kr. fra Danske Spil
  • Efter kamp: Autografzone. Mød spillerne i autografzonen. Fotos og autografer.